Оптимальний варіант підготовки до складання іспитів

Іспити, як і більшість явищ життя, - явище перехідне. Коли вони закінчуються, з’являється відчуття свободи, забуваються сльози, нервування, повертається спокійний сон. Але ж можна скласти іспит і з меншими витратами для власного здоров’я, отримати добрі оцінки й чекати наступного іспиту без страху і безсонних ночей.

Розпорядок дня

Харчуватися слід три-чотири рази на день. Мед, горіхи, молочні продукти, риба, м’ясо, овочі та фрукти забезпечать баланс необхідних інгредієнтів їжі в організмі й відновлять енергетичні витрати.

* Нормальний здоровий сон і відпочинок зменшать навантаження на нервову систему.

* Слід пам’ятати про біоритмологічні особливості: ” сова ” неефективно працює о 6-8 годині ранку, а " жайворонок ” навряд чи буде працездатним до 2-3 години ночі. В усіх людей рівень біологічної активності знижений із 17 до 18 години.

* Можна вважати тонізуючі препарати, наприклад,із женьшеню. Каву краще пити вранці й небагато, лише для того, щоб прокинутися (для тих, хто звик саме так починати свій день). Кава підсилює нервовість і тривожний стан у невпевнених у собі людей.

Правильна організація вивчення навчального матеріалу

* Спочатку слід переглянути весь матеріал і розподілити його таким чином : якщо треба вивчити 100 питань за чотири дні, то в перші два дні вивчається 70% усього обсягу, третього дня – решта, а четвертого – повторюють вивчене. При цьому складні теми варто чергувати з простішими – не обов’язково вчити всі питання поспіль.

Є деякі психологічні закономірності, які слід враховувати:

" Чинник межі ”. Найкраще запам’ятовується інформація, викладена на початку і наприкінці тексту. Середина завжди швидко " вилітає ” з голови. Тому під час запам’ятовування та повторення слід приділити увагу середині тексту.

Повторювати треба не механічно, а вдумливо, зосередившись на змісті. Інформація після " завантаження ” в мозок, якщо її не повторити, утрачається на 20-30% упродовж перших 10 годин. Щоб цього не сталося, слід прочитати текст, повторити його вдруге, через 20 хв. – утретє, а через 8-10 год. – учетверте, і ще раз через добу. Тільки після цього можна бути впевненим у тому, що інформація міцно " оселилася ” в голові.

Особливість " упізнавання ”. Дивлячись на текст, відчуваєш, що колись це все бачив, читав, отож вирішуєш, що витрачати час на це питання не варто й можна переходити до наступного. Насправді ж це – несвідомий самообман. І якщо не вивчити уважно те, що здається таким знайомим, на іспиті можна не відповісти на таке " знайоме ” питання.

Запам’ятати можна краще, якщо знати, що є " найближчим ”: текст, рисунок, логічна схема, мовленнєве відтворення.

Слід пробувати знайти щось цікаве у найнуднішому матеріалі, адже цікаве запам’ятовується набагато легше.

Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти - презентація
Кiлькiсть переглядiв: 367